Κυριακή 8 Σεπτεμβρίου 2013

Ολυμπιακός Βόλου - Άρης Θεσσαλονίκης 1-2

Ο Ολυμπιακός Βόλου φιλοξένησε τον Άρη σε φιλικό αγώνα στο Πανθεσσαλικό Στάδιο.

Ο Άρης στο πρώτο ημίχρονο ήταν υποτονικός. Παρόλα αυτά προηγήθηκε νωρίς. Ο Αγγελούδης έκανε το σουτ, ο Γκίτκος απέκρουσε και ο επερχόμενος Τάτος έκανε το 0-1 στο τρίτο μόλις λεπτό. Στο 20' ο Ολυμπιακός ισοφάρισε. Ο Κατσιαρός έκανε τη σέντρα από τα αριστερά και ο Ακόστα με σουτ από το ύψος της περιοχής, έφερε το ματς στα ίσια.

Στο 47' ο Ντινόπουλος είχε δοκάρι για τον Ολυμπιακό. Στο 64' ο Άρης απάντησε με γκολ. Ο Σουνάς με μία όμορφη κάθετη μπαλιά βρήκε τον Ψυχογιό που έκανε το 1-2 και έδωσε εκ νέου το προβάδισμα στον Άρη. Στα υπόλοιπα λεπτά ο Ολυμπιακός δεν μπόρεσε να αντιδράσει.

Ολυμπιακός Βόλου: Γκίτκος, Καρράς (46′ Γιαλούσης), Κατσιαρός (72′Κόμνος), Κωστούλας, Μελίσσης (57′ Αρβανίτης) Ρόκα (46′ Πόνσε), Καπετάνος(46′ Πινδώνης), Ακόστα (46′ Γιενγκά), Μπρέσκα (57′ Δεινόπαππας), Κατσίκης (46′ Ολίσε), Γκέσιος (46′ Ντινόπουλος).

ΑΡΗΣ: Μπουζάνης, Ψυχογιός (66′ Καραγκούνης), Μαργαρίτης (66′ Τσουκάνης), Καρασαλίδης (66′ Νταμαρλής), Κύργιας (46΄Ηρακλής), Παπαδόπουλος (53′ Τριανταφυλλάκος), Έλσνερ (53′ Οικονομόπουλος), Καραγιάννης (74′ Γιαννίτσης), Ιμπέχ (57′ Μανιάς), Τάτος (57′ Σουνάς), Αγγελούδης (53′ Αγκάνθο).