Κυριακή 26 Ιανουαρίου 2014

Ο Άρης «έστησε» τον εαυτό του! Στον τοίχο!

Όταν στο μπάσκετ μια ομάδα ανατρέπει ένα ματς από το -20...

Αφελής και απροστάτευτος

Σε ένα συγκλονιστικό παιχνίδι στην Λιβαδειά όπου ο Άρης βρέθηκε προηγούμενος στο σκορ με 0-2 και 1-3 κατάφερε τελικά μέσα σε δέκα λεπτά να... χάσει και να βυθιστεί κι άλλο στη βαθμολογία. Πλέον οι ελπίδες του Άρη για παραμονή στη Superleague μειώνονται δραματικά.

Κακή η προϊστορία στη Λιβαδειά (video)

Ο Άρης αντιμετωπίζει σε λίγες ώρες στη Λιβαδειά την τοπική ομάδα του Λεβαδειακού. Ο Άρης μετρά στην έδρα του αντιπάλου του μόλις 2 νίκες σε 10 αγώνες! Αναλυτικά η προϊστορία των δύο ομάδων:

Με τους νέους κόντρα στον Λεβαδειακό!

Με τα χειμερινά του μετεγγραφικά αποκτήματα θα αντιμετωπίσει ο Άρης τον Λεβαδειακό την Κυριακή (15:00 Novasports 2).

Ηττα στη Σύρο για τον Άρη!

Ο Φοίνικας Σύρου με πρωταγωνιστή τον Ντιάτσκοφ νίκησε τον Άρη με 3-0 σετ και επέστρεψε στις νίκες στο πρωτάθλημα Volleyleague ΟΠΑΠ.

Πλήρωσε τα λάθη του!

Ο Άρης έχασε μοναδική ευκαιρία να πάρει το “διπλό” στην Πυλαία. Πλήρωσε τις κακές επιλογές στο ξεκίνημα του αγώνα, επέστρεψε στο παιχνίδι με τον Μούρτο κορυφαίο, δεν εκμεταλλεύτηκε την διακοπή και την εκκένωση του γηπέδου και ηττήθηκε με σκορ 56-49.