Κυριακή 19 Ιανουαρίου 2014

Nα μην υποβιβασθεί καμία ομάδα!

Την ώρα που παράγοντες, φίλαθλοι, οπαδοί, δημοσιογράφοι και αντίπαλοι εξυφαίνουν σχέδια για την επόμενη μέρα στον Άρη που έχουν λίγο ΑΦΜ, λίγο συγχώνευση, λίγο... θάλασσα και τ' αγόρι μου το blog προχωρά σε μία πρόταση. Ουτοπική;

«Κάποιοι θέλουν διαλυμένο τον Αρη»

Ο πρόεδρος της ΠΑΕ Αρης, Λάμπρος Σκόρδας, μίλησε στην «Κυριακάτικη Ελευθεροτυπία» λέγοντας: «Αφησαν επίτηδες γυμνή την ομάδα. Μπορούμε όμως να σωθούμε και να την εξυγιάνουμε».

To oξυγόνο τελειώνει

Μόνο το γκολ έλειψε από το παιχνίδι στο "Κλεάνθης Βικελίδης". Αρης και Ατρόμητος κυνήγησαν μέχρι τέλος τη νίκη, αλλά συμβιβάστηκαν με την ισοπαλία, η οποία δε βόλεψε κανέναν από τους δύο.

Ο Άρης 3-1 τη Λαμία και «βλέπει» 4αδα

Ο Άρης με όπλο την εμπειρία του αλλά και την έδρα του νίκησε τη Λαμία με 3-1 σετ και σημείωσε την 6η του νίκη στο πρωτάθλημα που τον ανέβασε στους 20 βαθμούς.

Άμυνα ατσάλι και νίκη!

Χάρη στην εξαιρετική άμυνά του μετά το πρώτο δεκάλεπτο ο Άρης κέρδισε άνετα τον ΚΑΟΔ με 77-59 και επέστρεψε στις νίκες. Οι «κίτρινοι» μετά το 10' δεν έδωσαν κανένα δικαίωμα στους Δραμινούς οι οποίοι έκαναν τη χειρότερη εμφάνισή τους εδώ και καιρό.