Σάββατο 23 Νοεμβρίου 2013

Τους... ξεπουπούλιασαν με ανατροπή!

Η ομάδα Κ20 του Άρη έδειξε ψυχή, έπαιξε σαν Άρης και ανέτρεψε το σκορ στο Πρόχωμα κόντρα στον ΠΑΟΚ! Ενώ έχανε με 1-0 από το 17΄ η ομάδα της Θεσσαλονίκης, όχι μόνο γύρισε το παιχνίδι, αλλά διέσυρε τον ΠΑΟΚ στην έδρα του, με τρία γκολ, κάνοντας το 1-3 στο 75′! Aυτό ήταν και το τελικό σκορ.

Στο 16΄ ο Παπαδόπουλος έγινε κάτοχος της μπάλας και με σουτ από τα αριστερά έγραψε το 1-0.

Στο 20΄ οι ποδοσφαιριστές του Άρη ισοφάρισαν με κεφαλιά του Ρότα.

Στο δεύτερο μέρος στο 62ο λεπτό οι «κιτρινόμαυροι» κέρδισαν πέναλτι από την ανατροπή του Μπάλιου από τον Βασαϊτη, ο Λεμονής το εκτέλεσε και έτσι έγινε το 1-2.

Στο 78ο λεπτό σε εκτέλεση κόρνερ του Άρη ο Κοντοβάς αμαρκάριστος διαμόρφωσε το τελικό 1-3.

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

ΠΑΟΚ: Σοϊλεμέζογλου, Τοπαλίδης, Aναστασίου, Τσελεπίδης, Βασαϊτης Κιόσε (71′ Πατραλής), Παπαδόπουλος Β.(79′ Ταουσιάνης), Τζανδάρης, Κουλούρης, Πόζογλου, Δεληγιαννίδης(56′ Τσολακίδης)

Άρης: Μάντζαρης, Παπακώστας, Βόσδου, Μπιμπισίδης, Κοντοβάς, Αντωνιάδης, Ντούγκας, Λεμονής, Μπάλιος, Χριστόπουλος, Ρότα