Παρασκευή 27 Σεπτεμβρίου 2013

Nίκη-θρίλερ του Άρη επί της αεκ!

Με... ανατροπή πήρε τη νίκη ο Άρης επί της αεκ στο «κιτρινόμαυρο» ντέρμπι του τουρνουά της Νέας Περάμου.

Ο σύλλογος μας επικράτησε με 3-1 σετ, παρότι η αεκ πήρε το πρώτο σετ του ματς (25-23).

Στο δεύτερο σετ, ο Άρης έκανε τα εύκολα δύσκολα, αφού προηγήθηκε με 20-14. Η αεκ όχι μόνο πλησίασε, αλλά πήρε και κεφάλι στο σκορ με 27-26, όμως ο Άρης αντέδρασε και ισοφάρισε στα σετ (31-29).

Στο τρίτο σετ η νίκη ήρθε πιο εύκολα (25-20), ενώ το τέταρτο έγινε πάλι... θρίλερ, αφού οι δυο ομάδες πήγαιναν πόντο πόντο με την ομάδα μας να επικρατεί τελικά με 34-36 και να διαμορφώνουν το τελικό 3-1 στα σετ.

Τα σετ: 1-3 (25-23, 27-29, 20-25, 34-36)

ΑΕΚ (Κλαρούδας): Γκενς, Παγιάν, Πέτρογλου, Ρουμελιωτάκης, Τόρρες, Καλαϊτζίδης / Μαντέκας (λ), Παπαδόπουλος, Κρέτσης, Τοκάνης, Παπακυριάκου.

ΑΡΗΣ (Κυριακού): Τσομπάνογλου, Χαριτωνίδης, Ντίνας, Αρμενάκης, Παπαδημητρίου, Γάτσης, Ρόλιτς, Ναζίρης, Ίλιτς, Μαστοράκης, Κουτσονίκας.