Σάββατο 12 Οκτωβρίου 2013

Eπική ανατροπή η Κ-20!

Η δεύτερη τη τάξει ομάδα των "κίτρινων" αγωνίστηκε σήμερα στις 12:00 με τον Ατρόμητο στην Αθήνα, σε εξ' αναβολής παιχνίδι για την 3η αγωνιστική του πρωταθλήματος, προερχόμενη από το "διπλό" στην έδρα του Πανιωνίου (1-2).

Στο σημερινό μάτς με τον Ατρόμητο παρότι βρέθηκε να χάνει 3-0 στο ημίχρονο, με αντεπίθεση διαρκείας κατάφερε να κάνει επική – αρειανή ανατροπή και να κερδίσει με 3-4 . Ο Ατρόμητος προηγήθηκε με γκόλ του Δήμου στο 18΄. Στο 23΄ο Κοβατσής έκανε με πέναλτι το 2-0, ενώ στο 28΄ο Μπαστάκος με νέο πέναλτι έκανε το 3-0 το οποίο ήταν και σκορ ημιχρόνου.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Άρης άλλαξε πρόσωπο και μέσα σε 35 λεπτά γύρισε το παιχνίδι. Στο 59' με γκολ του Φούσκα μείωσε σε 3-1. Στο 70΄ο Κωστούλας αποβλήθηκε για τον Ατρόμητο κάτι που εκμεταλλεύτηκε η ομάδα του Άρη και έτσι στο 75΄ο Ιωάννου έκανε το 3-2 ενώ στο 80΄ο Ρότα έφερε το ματς στα ίσα ισοφαρίζοντας 3-3. Ο Άρης ολοκλήρωσε την επική του ανατροπή στο 93΄με γκόλ του Κτιστόπουλου. Μετά το γκολ αποβλήθηκε και ο Κοντοβάς για τον Άρη.