Τρίτη 2 Ιουλίου 2013

Aποκλείστηκε η Εθνική, επιστρέφει ο Διούδης!

Η εθνική Ελλάδας κάτω των 20 δεν πρόσεξε και έχασε από το Ουζμπεκιστάν με 3-1 στον αγώνα για την φάση των 16 του παγκοσμίου κυπέλλου.

Βασικός για την Ελλάδα ήταν o Γιάννης Γιαννιώτας, που πλέον ανήκει στη Φορτούνα ενώ δεν αγωνίστηκε ο Σωκράτης Διούδης.

Το Ουζμπεκιστάν προηγήθηκε στο πρώτο ημίχρονο, η Ελλάδα ισοφάρισε με πέναλτι του Σταφυλίδη στο 33΄ , αλλά στην επανάληψη δύο απροσεξίες και δύο πέναλτι από Κουρμπέλη και Κωνσταντινίδη έδωσαν την ευκαιρία στους παίκτες του Ουζμπεκιστάν να πάρουν την μεγάλη πρόκριση.

Αυτό σημαίνει ότι ο Διούδης επιστρέφει στην Ελλάδα και μετά από ένα διάστημα ξεκούρασης που απαιτείται θα ενσωματωθεί στην αποστολή του Άρη διευκολύνοντας τα πλάνα του προπονητή Γιάννη Χατζηνικολάου.