Ένα κείμενο επίκαιρο όσο ποτέ. Ένα κείμενο που γράφτηκε την Παραμονή Χριστουγέννων του 1973 και δημοσιεύτηκε στην εφημερίδα "Αθλητικά Νέα" του Νίκου Καμπάνη. 384 λέξεις που περιγράφουν το μεγαλείο του Άρη αντί κάποιου από τα συνήθη αφιερώματα. Δια χειρός του αθλητικογράφου Γιώργου Σερπετζή:

Στη Θεσσαλονίκη βρίσκεται από το πρωί ο γνωστός ποινικολόγος, Αλέξης Κούγιας, ο οποίος δίνει το παρόν στη δίκη του τέως δημάρχου της πόλης, Βασίλη Παπαγεωργόπουλου.

Εκδικάστηκε το "99", χάθηκε η προσωρινή διαταγή

Ημέρα εκδίκασης για την αίτηση υπαγωγής της ΠΑΕ Άρης στο άρθρο 99 του πτωχευτικού κώδικα ήταν η σημερινή και τα νέα ήταν... δυσάρεστα.

O Θάνος με Εργοτέλη

Ο Δημήτρης Θάνος (Γρεβενών) ορίστηκε να διευθύνει τον αγώνα μεταξύ του Άρη και του Εργοτέλη που θα διεξαχθή την Τετάρτη, στο "Κλεάνθης Βικελίδης" στα πλαίσια της 31ης αγωνιστικής.

Τηλεοπτική διαδικτυακή μετάδοση της Γιορτής του Άρη!

Στις 25 Μαρτίου του 2014 ο Αρης συμπληρώνει εκατό χρόνια ζωής από τη γέννησή του, το 1914.

Κυριακή 23 Μαρτίου 2014

Ιερολοχίτες: «Υποχρέωση όλων να πάμε στη γιορτή»

Ανακοίνωση εξέδωσε ο Σ.Φ. Άρη "Ιερολοχίτες" αναφορικά με την εορτή για τα 100 χρόνια του Άρη. Η ανακοίνωση:

Oι "εγκέφαλοι" της "επόμενης μέρας" είναι ίδιοι με αυτούς της... προηγούμενης

Ο Άρης βρίσκεται πλέον υποβιβασμένος και διαλυμένος και αυτό που αναμένεται είναι απλά η μαθηματική επιβεβαίωση της τραγωδίας.

Ήττα και κoντά στα πλέι άουτ (pics)

Μετά από συγκλονιστικό αγώνα που είχε πολλές εναλλαγές στο σκορ και κρίθηκε στις λεπτομέρειες ο πετοσφαιρικός Άρης αν και κέρδιζε 2-0 σετ έχασε από τον Παμβοχαϊκό στη Μίκρα με 3-2 σετ και μπλέκει για τα καλά σε σενάρια υποβιβασμού.

Σάββατο 22 Μαρτίου 2014

"Tαφόπλακα" στις λίγες ελπίδες παραμονής

Καταδικαστική ήττα για τον Άρη με αντίπαλο τον Πανθρακικό στην Κομοτηνή (2-1) στα πλαίσια της της 30ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος Superleague.

Νίκη - ανάσα του "Αυτοκράτορα" (pics)

Στα 100ά γενέθλια του Άρη, οι παίκτες του Μίλαν Μίνιτς πανηγύρισαν το 51-63 στα Ιλίσια και  ο "Αυτοκράτορας" απομακρύνθηκε από την επικίνδυνη ζώνη και πλησίασε στην οκτάδα. O Άρης επέστρεψε στις νίκες με άμυνα "ατσάλι". Ήταν η πρώτη νίκη της ομάδας του Μίλαν Μίνιτς μετά από τρεις σερί ήττες.