Ιερολοχίτες: «Υποχρέωση όλων να πάμε στη γιορτή»

Ανακοίνωση εξέδωσε ο Σ.Φ. Άρη "Ιερολοχίτες" αναφορικά με την εορτή για τα 100 χρόνια του Άρη. Η ανακοίνωση:

Oι "εγκέφαλοι" της "επόμενης μέρας" είναι ίδιοι με αυτούς της... προηγούμενης

Ο Άρης βρίσκεται πλέον υποβιβασμένος και διαλυμένος και αυτό που αναμένεται είναι απλά η μαθηματική επιβεβαίωση της τραγωδίας.

Ήττα και κoντά στα πλέι άουτ (pics)

Μετά από συγκλονιστικό αγώνα που είχε πολλές εναλλαγές στο σκορ και κρίθηκε στις λεπτομέρειες ο πετοσφαιρικός Άρης αν και κέρδιζε 2-0 σετ έχασε από τον Παμβοχαϊκό στη Μίκρα με 3-2 σετ και μπλέκει για τα καλά σε σενάρια υποβιβασμού.

Σάββατο 22 Μαρτίου 2014

"Tαφόπλακα" στις λίγες ελπίδες παραμονής

Καταδικαστική ήττα για τον Άρη με αντίπαλο τον Πανθρακικό στην Κομοτηνή (2-1) στα πλαίσια της της 30ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος Superleague.

Νίκη - ανάσα του "Αυτοκράτορα" (pics)

Στα 100ά γενέθλια του Άρη, οι παίκτες του Μίλαν Μίνιτς πανηγύρισαν το 51-63 στα Ιλίσια και  ο "Αυτοκράτορας" απομακρύνθηκε από την επικίνδυνη ζώνη και πλησίασε στην οκτάδα. O Άρης επέστρεψε στις νίκες με άμυνα "ατσάλι". Ήταν η πρώτη νίκη της ομάδας του Μίλαν Μίνιτς μετά από τρεις σερί ήττες.

Παρασκευή 21 Μαρτίου 2014

Kαι ο Γκάνεφ στα 100! (video)

Ένας ακόμη από τους μεγάλους αθλητές, που φόρεσαν την φανέλα του Άρη, θα είναι παρών στην εορτή για τα 100 χρόνια.

«Αν μπορώ να βοηθήσω θα εμπλακώ με το ποδόσφαιρο»

Συνέντευξη σε ραδιοφωνικό σταθμό παραχώρησε ο μεγάλος Νίκος Γκάλης. Επιβεβαίωσε πως θα βρίσκεται στην γιορτή για τα 100 χρόνια και δήλωσε παρών στις εξελίξεις ακόμα και σε ενδεχόμενο εμπλοκής του στο ποδοσφαιρικό τμήμα! Αναλυτικά:

Παιχνίδι - σταθμός στο βόλεϊ

Ένα από τα σημαντικότερα παιχνίδια του δίνει αύριο Σάββατο (22/03/2014) ο πετοσφαιρικός Άρης με αντίπαλο τον Παμβοχαϊκό.