Δευτέρα 20 Ιανουαρίου 2014

Ο χειρότερος Άρης ever!

Μπορεί ο Άρης να πήρε το θετικό αποτέλεσμα κόντρα στον Ατρόμητο, ωστόσο για μία ακόμα αγωνιστική έμεινε χωρίς νίκη και οι επιδόσεις του είναι χειρότερες κι από αυτές των δύο υποβιβασμών.

Απομακρύνθηκε γιατί έδωσε "διπλό" το παιχνίδι του Άρη!

Χθες μία από τις στοιχηματικές προτάσεις ενός συνεργάτη της εφημερίδας "Αθλητικά Νέα των Συντακτών" της μόνης εφημερίδας που αντιμετωπίζει τον Άρη όπως του αρμόζει ήταν το διπλό του Ατρομήτου στο "Κλεάνθης Βικελίδης".

Κυριακή 19 Ιανουαρίου 2014

Nα μην υποβιβασθεί καμία ομάδα!

Την ώρα που παράγοντες, φίλαθλοι, οπαδοί, δημοσιογράφοι και αντίπαλοι εξυφαίνουν σχέδια για την επόμενη μέρα στον Άρη που έχουν λίγο ΑΦΜ, λίγο συγχώνευση, λίγο... θάλασσα και τ' αγόρι μου το blog προχωρά σε μία πρόταση. Ουτοπική;

«Κάποιοι θέλουν διαλυμένο τον Αρη»

Ο πρόεδρος της ΠΑΕ Αρης, Λάμπρος Σκόρδας, μίλησε στην «Κυριακάτικη Ελευθεροτυπία» λέγοντας: «Αφησαν επίτηδες γυμνή την ομάδα. Μπορούμε όμως να σωθούμε και να την εξυγιάνουμε».

To oξυγόνο τελειώνει

Μόνο το γκολ έλειψε από το παιχνίδι στο "Κλεάνθης Βικελίδης". Αρης και Ατρόμητος κυνήγησαν μέχρι τέλος τη νίκη, αλλά συμβιβάστηκαν με την ισοπαλία, η οποία δε βόλεψε κανέναν από τους δύο.

Ο Άρης 3-1 τη Λαμία και «βλέπει» 4αδα

Ο Άρης με όπλο την εμπειρία του αλλά και την έδρα του νίκησε τη Λαμία με 3-1 σετ και σημείωσε την 6η του νίκη στο πρωτάθλημα που τον ανέβασε στους 20 βαθμούς.

Άμυνα ατσάλι και νίκη!

Χάρη στην εξαιρετική άμυνά του μετά το πρώτο δεκάλεπτο ο Άρης κέρδισε άνετα τον ΚΑΟΔ με 77-59 και επέστρεψε στις νίκες. Οι «κίτρινοι» μετά το 10' δεν έδωσαν κανένα δικαίωμα στους Δραμινούς οι οποίοι έκαναν τη χειρότερη εμφάνισή τους εδώ και καιρό.

Σάββατο 18 Ιανουαρίου 2014

H προϊστορία των αγώνων Άρης-Ατρόμητος (videos)

Ο Άρης αντιμετωπίζει τον Ατρόμητο, αύριο, Κυριακή (15:00/NS2) στο "Κλεάνθης Βικελίδης". Η προϊστορία των αγώνων είναι υπέρ του Άρη που μετρά 7 νίκες. Ο Ατρόμητος έχει κερδίσει στην έδρα του Άρη δύο φορές ενώ δύο παιχνίδια έληξαν ισόπαλα.

To πρωτοσέλιδο της εφημερίδας Super Aris (φύλλο 989)

Aναρμόδια... διοίκηση

Ήττα στο τετράγωνο για τη διοίκηση της ΠΑΕ Άρης καθώς η δευτεροβάθμια επιτροπή της ΕΠΟ συνεδρίασε, όμως δεν έβγαλε καμία απόφαση και όπως γίνεται αντιληπτό, Βλάχος, Μπουγαϊδης, Κουσίδης, Καμινιώτης, Μπακασέτας και Γουναρίδης, οριστικά, δεν αγωνίζονται αύριο κατά του Ατρόμητου.